Fiyat Aralığı
  Toplam 14 Ürün

  ANTİFRİZ NEDİR? NEDEN ANTİFİRİZ KULLANILIR? ANTİFİRİZİN ARACA FAYDASI NELERDİR?


  Antifriz, kış aylarındaki havanın belli bir derecenin altına düşmesi etkisiyle radyatör suyu donabilir. Antifrizin temel görevlerinden biri de bu suyun donma derecesini düşürerek motoru korumaktır. Ayrıca antifriz her ne kadar kış aylarıyla özdeşleştirilmiş olsa da bütün mevsimlerde radyatör suyuna soğutma sıvısı eklemek, motoru daha iyi korumak için oldukça önemlidir. Yaz aylarında bile kullanılması gereken antifriz, motorun radyatörüne eklendiği zaman korozyon, aşınma ve paslanma gibi problemleri önlemeye yardımcı olur . Araç motorları için hayat kurtarıcı özelliği olan olan antifriz soğutma suyuna karıştırıldığı zaman kaynama noktasını yükselterek veya donma noktasını düşürerek aracınıza daha sağlıklı bir sürüş sağlar. Aynı zamanda antifriz, soğutma sisteminde ki metallere   ve lastik hortumlarına herhangi bir zarar vermez.

  Antifrizin faydaları nelerdir?

  Antifriz, motorun soğumasına yardımcı olarak motorun hararet yapmasını engeller ve motorunuzun ömrünü uzatabilir.

  Soğuk kış aylarında özellikle kullanılan antifriz soğutma sisteminin   suyunun donma derecesini yükselterek donmasını engeller  

  Her mevsim düzenli olarak kullanılması gereken antifriz ; radyatörü ve soğutma sisteminindeki parçaları pas vb. Yabancı maddelerden korumaktadır. Bu da aracınızın verimliliğini ve dolayısıyla ömrünü uzatmaktadır.

  Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Madeni Yağlar için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
  HEMEN ARA