130 BİN'den FAZLA ÜRÜN İLE HİZMETİNİZDEYİZ
HER TÜR ARACA UYGUN YEDEK PARÇALAR
TÜM ÜRÜNLER ÜRETİCİ GARANTİSİ ALTINDADIR
  • menu
  • MENÜ
close
menu
Close
Ateşleme Sistemi
589 Ürün
Ateşleme Sistemi Nedir, Ne İşe Yarar?
Ateşleme ve yakıt sistemi; aracın elektronik kontrol birimleri aracılığı ile motorun farklı zaman ve şartlarda anlık yakıt, emisyon ve diğer değişkenlerin kontrolünü sağlayarak, aracın en az yakıt ile yüksek seviyede verimlilikle ve standartla çalışmasını sağlayan sisteme verilen addır.

Ateşleme Bobini Nedir, Ne İşe Yarar?
Ateşleme bobini, aracın motorunda ateşleme işleminden sorumlu olan parçadır. Bobin araçtan aldığı 12 volt sürekli elektriği 30 bin volt aralıklı akıma çevirme işini yapar. 30 bin volt aracın bujilerine iletilmektedir. Bu şekilde de yanma işlemi gerçekleşmektedir.

Ateşleme Sensörü Nedir, Ne İşe Yarar?
Motor devrinin krank miline olan pozisyonunu ölçen ve söz konusu pozisyonu motor beynine ileten parça ateşleme sensörüdür. Araç beyni, bu kısımdan aldığı verilerle ilk silindirin motor bloğundaki konumunu hesaplamaktadır.

Buji Nedir, Ne İşe Yarar?
Yanma odasındaki yakıt ve hava karışımını kıvılcım çıkararak ateşleyen parça bujidir. Motorun hareket enerjisine ulaşması için yakıtın ateşlenmesi gerekmektedir. Buji içten yanmalı motorlarda yakıtı ateşleyen parçadır. Bir buji, elektrik bağlantı ucu, izolatör, bağlantı gövdesi ve elektrotlardan oluşmaktadır.

Buji Başlığı Nedir, Ne İşe Yarar?
Bujinin baş kısmında olan uç olarak bilinen parçadır.

Buji Kablosu Nedir, Ne İşe Yarar?
Buji kablosu, ateşleme bobininden gelen yüksek voltaj elektriği bujilere iletmek için kullanılan kablodur.

Bobin Kablosu Nedir, Ne İşe Yarar?
Bobin kablosu, ateşleme bobini içerisinde yer almakta olan metal iletken kablolar vasıtasıyla saniyeler içerisinde düşük voltajlı gerilimin aniden yüksek gerilime dönüştürülmesini sağlar.

Bobin Nedir, Ne İşe Yarar?
Bobin, aracın motorunda ateşleme işleminden sorumlu olan parçadır. Bobin araçtan aldığı 12 volt sürekli elektriği 30 bin volt aralıklı akıma çevirmektedir. 30 bin volt aracın aracın bujilerine iletilir ve bu şekilde yanma gerçekleşmektedir.

Distribütör Nedir, Ne İşe Yarar?
İçten yanmalı motorun parçası distribütördür. Bu parçanın tüm motorun diğer parçalarıyla koordineli şekilde çalışma halidir. Bu parça motorda bulunan endüksiyon bobininin ürettiği yüksek gerilimi, yanma olayını gerçekleştiren motorda bulunan bujiye göndererek yanmalarına yardımcı olmaktadır.

Distribütör Kapağı Nedir, Ne İşe Yarar?
Distribütör kapağı, üst kısımda bulunan koruyucudur.

Sensör Nedir, Ne İşe Yarar?
Otomobil sensörleri araçta ya da çevrede meydana gelen tüm fiziksel ve kimyasal değişimleri algılayarak ilgili elektronik kontrol ünitelerine gönderirler. Böylece aracın en iyi sürüş koşullarında çalışmasına olanak sağlarlar.

Platin Seti Nedir, Ne İşe Yarar?
Milin üzerinde bulunan yatay bir levhaya yerleştirilen araba platin seti, kıvılcımların atlama yapmalarını engelliyor. Distribütör, yüksek voltajın bujiler arasında eşit dağıtılmasını sağlarken araba platin seti de ateşleme için gereken kıvılcımın doğru zamanda ve doğru yerde oluşmasına yardımcı oluyor.

Tevzi Makarası Nedir, Ne İşe Yarar?
Tevzi makarası, içten yanmalı motorların ateşleme sistemindeki en önemli parçalar arasında yer alır. Karbüratörün hemen üzerinde bulunur ve endüksiyon bobini ile senkronize bir şekilde çalışır. Parçanın döner bir yapıya sahip olmasından dolayı ismi tevzi makarasıdır.
tune
METS GLOBAL DIŞ TİCARET MEDİKAL OTOMOTİV ELEKTRONİK İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD ŞTİ
05078084573
©2024 METS GLOBAL DIŞ TİCARET MEDİKAL OTOMOTİV ELEKTRONİK İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD ŞTİ Her Hakkı Saklıdır.
expand_less
assured_workload
Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.
Buradan "Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme" metnini okuyabilirsiniz.
Tamam