Toplam 210 Ürün

AYNA CAMI NEDİR ? ARAÇ İÇİN AYNA CAMI NEDİR? AYNA CAMI NE İŞE YARAR?


Elektrikli - ısıtmalı - mekanik - asferikli ısıtmalı - olarak 4 grupta incelenir

Mekanik yan aynalar :arabaların   yan aynaları, dikiz aynası ile kolektif bağ içerisinde olup, sürücünün arkasındaki trafik durumunu kontrol edebilmesine yarar. Dikiz aynası araç içindeyken yan aynalar aracın dış cephesinde bulunup, aracın dış hacmini olabilecek en iyi şekilde genişletir. Eskiden yan aynaların ayarları mekanik bir şekilde yapılmaktaydı fakat günümüzde ise bu konu ile ilgili birçok elektronik sistem geliştirilmiştir ve bu durum doğal olarak   sürücünün konforunu hissedilebilir ölçüde artırmıştır.

Elektrikli yan aynalar: sürücüler için en iyi görüş açısını sağlayacak şekilde uzaktan ayarlanmaktadır. Ayrıca, yağışlı yada soğuk havalarda kendi kendini temizleme özelliği mevcuttur. Elektro kronik karartma özelliği sayesinde arkadan gelen diğer araçların far ışıklarından kaynaklanan parlama vb. Gibi sürüş konforunu düşürecek dış etkenleri   azaltmaktadır. Araç park hâlindeyken aynaların herhangi bir zarar görmemesi için içe doğru katlanma özelliği bulunmaktadır.

Elektrikli ve ısıtmalı aynalar: ısıtmalı yan aynanın özelliklerinden en temel olanı soğuk havalarda dış dikiz aynalarında meydana gelen buğuların giderilmesini sağlar. Dış dikiz aynalarının iç kısımlarında yer alan rezistans sayesinde ayna yüzeyini ısıtan sistem, ayna kumandası üzerinden komut aldıktan sonra 10 dakika boyunca çalışır ve buğuları çözer. Ayrıca elektrikli ayna kumandası, L (left-sol) konumuna getirildiğinde sol dış dikiz aynası,ı R (right-sağ) konumuna getirildiğinde sağ dış dikiz aynası elektrikli olarak ayarlanabilir. Bunun için kumanda parçası, aynanın hareket etmesi istenilen tarafa itilerek ayarlanır.

Asferik dış dikiz aynası: iki parçalı, konveks (kısmen bükümlü) yüzeye sahip bir ayna çeşididir. Bu konveks yapı, dış yan aynanın sahip olduğu görüş alanının daha geniş olmasını sağlar.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Bagaj için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA