Toplam 308 Ürün

BAGAJ AMORTİSÖRÜ NEDİR? BAGAJ AMORTİSÖRÜ ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? ELEKTRİKLİ BAGAJ AMORTİSÖRÜ NEDİR?


Bagaj amortisörü nedir?

Bagaj amortisörü açısından otomotiv sektörü şu ana kadar birçok farklı kademeden ve teknolojik sınıflardan geçmiştir. Bagaj amortisörü bu konuda önemli bir aşamadır. Üretim senesi olarak eski araçlara bakıldığında bagajın tutulması ve açık kalabilmesi için bir tel kullanımı gerekmekteydi. Şimdilerde ise bagaj amortisörü, bagaj kapağının yukarıda kalmasına yardımcı olan ve açma kapama işlemleri sırasında daha güvenilir bir şekilde eylem yapılmasını sağlayan bir mekanizmadır. Bagaj amortisörü denildiği zaman daha detaylı bir şekilde anlatabilmek için öncelikle amortisörün ne olduğunu ve sisteminin nasıl çalıştığını bilmek gerekir.  

Amortisör, araçlar için süspansiyon sisteminin bir parçası olarak bilinmektedir. Araçta sarsılmaların önüne geçilmesi ve konfor seviyesi yüksek bir şekilde sürüş sağlaması için araçlara eklenmektedir. Amortisörler kullanımı sırasında genel olarak sürücü ve yolcuların kusurlu yollardan kaynaklanan sarsılmalarını azaltmak için kullanılmaktadır. Çukura girilmesi veya tümsekten geçilmesi durumunda yol tutuşun ve yol hâkimiyetinin kaybolmasını engeller. Bagaj amortisörü de aynı olaylardan doğan sarsılmalar üzerinden araca hizmet vermektedir.  

Araçlarda her türlü yükü kaldırmak ve seyahat sırasında gerekli unsurların korunmasını sağlamak için üretilen bagaj amortisörü aracın arka kısmında bulunmaktadır. İç ve dış olarak iki çeşitte bulunan bu amortisörler, yukarı doğru açılma yapan kapağın doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Kapak açılımını ve yukarıda açık bir şekilde kalmasını sağlamak için bagaj amortisörleri çok önemli bir görev yapmaktadır. Aynı anda yükleme ve boşaltma işlemlerinden sonra bagaj amortisörü gerekli parçaları gözeterek, konforlu bir sürüş imkânı da sağlamaktadır.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Bakalit için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA