Toplam 13 Ürün

BENZİN OTOMATİĞİ NEDİR ? BENZİN OTOMATİĞİ ALINIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR NELERDİR? BENZİN OTOMATİĞİ ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR?


Benzin otomatiği, karbüratörlü araçlarda depoda bulunan benzini emerek karbüratöre ileten parçaya   benzin otomatiği veya mekanik benzin pompası denir. Bu pompa klasik otomobillerde, karbüratörlü yakıt sistemine, klasik motorlarda ve klasik ateşleme sistemine sahip olan araç türlerinde kullanılmıştır.

Karbüratörlü araç depolarında ki benzini çekip karbüratöre ileten parçaya benzin otomatiği ya da mekanik benzin pompası denir. Bu benzin otomatiği klasik otomobillerde, karbüratörlü yakıt sistemine, klasik motorlarda ve klasik ateşleme sistemine sahip araçlarda kullanılmaktadır. Yaklaşık 0,3 barlık basınç yakıt pompa tarafından basılır. Yakıt, benzin otomatiğine gelmeden bir filtreden geçer ve benzin pompasındayken basınç kazanan yakıt, karbüratörün şamandıra devresine girer.  

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Debimetre için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA