Fiyat Aralığı
  Toplam 5 Ürün

  BİJON ANAHTARI NEDİR? BİJON ANAHTARI NEREDE KULLANILIR?


  Bijon anahtarları, araçların tekerlerini tutan civataları sökme ve takma işlemleri için kullanılır. Özel üretim olan bu aletin kullanım şekli ve yeri oldukça önemlidir.

  Bütün araçların bagajında bir adet bijon anahtarı olması gerekmektedir. Tekerlerin bijon denilen saplama civataları vardır. Bu civataları söküp takmak için artı şeklini anımsatan bijon anahtarları gerekmektedir. Acil durum anlarında araç kriko ile kaldırılarak, tekerlek bijon anahtar yardımı vasıtasıyla sökülür. Böylelikle yine araçta bulunması gereken yedek lastik kolaylıkla takılabilir.

  Bijon anahtarı özenli bir şekilde kullanılmalıdır. Bijon anahtarlarının bijonları iyice sarması gerekmektedir. Aksi takdirde bijonlar zarar görebilir. Bijonu olduğu yerden çıkarmak için bijon anahtarının saatin tersi yönünde döndürülmesi gerekir. Bu eylem sayesinde bijonda esnemeler olacaktır. Bijonu güzelce kavradıktan sonra sökmeye başlamalısınız. Bijonu yerine takmak için ise bijonu kavrayarak saat yönüne çevirerek sıkmanız yeterlidir.

  Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Güneşlik ve Ekipman için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
  HEMEN ARA