...

BUJİ BAŞLIĞI NEDİR? MOTOSİKLET BUJİ BAŞLIĞI SİLİKON VİTESLİ NEDİR ?


Buji ,ateşleme nasıl olur dersek, kısaca; motorun ürettiği elektrik ve statörden çıkan beyin, ateşleme bobinine gider orada buji kablosu yardımı ile buji başlığından geçerek bujiye ulaşır. Son olarak bujide ateşlenerek sıkışan benzini patlatır diyebiliriz

Ateşlemede yaşanacak herhangi bir aksaklık motorun çalışmamasına ve ya yolda kalmanıza sebep olabilir. Ateşleme sistemi içerisinde saymış olduğumuz sırada ne bir değişme ne de sistemde devre dışı bırakılabilecek bir istasyon yoktur. Bu nedenden dolayı ateşleme sisteminin her an kontrol altında tutulması ve iletkenlik seviyesinin çok iyi olması gerekir.  

Motosiklet silikon buji başlığı, eski melamin plastik karışımı buji başlıklarına nazaran daha dayanıklı ve suya karşı direnç gösterme gösterme konusunda çok daha iyidir. Buji başlığının iyi ve kalite olmasının diğer bir önemi ise motorunuzu yıkadığınız veya sıvı ile temas ettiği zaman buji ve buji başlığına da ister istemez su kaçacaktır böyle olası bir su alımı durumunda motorunuz tekleyecek veya çalışmayacaktır. Silikon buji başlığı bu durumu ortadan kaldırmak için çok önemli bir parçadır. Sıkı ve yumuşak yapısı sayesinde su almaz ve dolayısıyla ateşlemeyi kesmez.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Buji & Bobin Kablosu için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA