Toplam 276 Ürün

DAVLUMBAZ NEDİR? ARAÇ İÇİN DAVLUMBAZ NEDİR ? ARABA DAVLUMBAZI NE İŞE YARAR?


Çamurluk davlumbazı ne işe yarar?

Çamurluk araçların vazgeçilmezi haline gelmiş ve aracın tasarımını tamamlayan bir aksesuardır. Çamurluğun iç kısmında plastik ve davlumbaz adı verilen bir parça bulunmaktadır. Bu parça aracın hareketi sırasında yolda bulunan su, taş çamur, vb. Gibi istenmeyen yabancı maddelerin motor ve araç içine , motor parçalarına ulaşmasını engelleyerek olası hasarların açığa çıkmasını önler. Genellikle kış aylarında su birikintilerinden geçerken yada zamanla deformasyona maruz kalarak kırılan bu parçalar en kısa süre içerisinde değiştirilmez ise daha büyük sorunlara sebep olabilir.  

Peki çamurluk davlumbazı değiştirilmezse gibi sorunlar yaşanır?  

Çamurluk davlumbazı çamurluğun iç kısmının ve şaselerin bulunduğu yere su girmesini önler. Kırıldığında ise buralara su geleceğinden olası çürüme ve paslanmalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Motor haznesi su alabilir. Hava filtresi yeteri kadar su çekerse, sıvılar sıkıştırılamaz ve piston kolu yamulmaya başlar. Bu ihtimal çok az olsa bile, olası bir sorun yaşamak araç sahiplerine çok ciddi maddi hasarlar yaratabilir. Bu durum araç sahiplerinin korktuğu bir durumdur çünkü tesisata herhangi bir sıvı girerse ve kısa devre olursa aracınız tutuşabilir veya ecu ünitesinde sorun yaşanabilir.   Ayrıca estetik açıdan bahsetmek gerekirse aracınız dışarıdan kötü görünebilir.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Dış Kaporta Ürünleri için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA