Toplam 119 Ürün

DEPO KAPAĞI NEDİR? DEPO KAPAĞI ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? DEPO KAPAĞI   ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?


Depo kapağı yeniden alınırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur vardır.

İlk olarak depo kapakların güvenli ve aracınıza uygun olması gerekmektedir. Mesela aracınızın büyük bir depo kapağı alanına sahip ise aynı ölçülere göre depo kapağı alınması gerekir. Aynı anda depo kapaklarının güvenliği verebilmesi açısından anahtarlı yapıya sahip olmalıdır. Bu tür anahtarlı kapakları tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.

Kapak seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gözünüze hoş gelmesi ve aracın üzerinde çirkin bir görüntü oluşturmamasıdır. Aynı anda aracın şekline ve modeline uygun bir kapak tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bu nedenden   dolayıdır ki   depo kapağı almaya aracınız ile beraber gitmeniz yararlı olacaktır. Depo kapağının asla   ateş ile erimeyen bir maddeden üretilmiş olması gerekir. Depo kapağı değilse bile en azından iç yapının tamamen ateşe karşı koruyucu olması gerekir. Çünkü benzin deposunu, olası herhangi bir yerden sıçrayabilecek kıvılcımlardan, ateşten vb. Yanıcı maddelere karşı korumak gerekir.

Yakıt depo kapağının özellikleri:

  1. Sızdırmazlık

  2. Yakıta uygun malzeme

  3. Hava şartlarına uygun malzeme

  4. Doğru kilit

  5. Doğru tasarım ve mühendislik


Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Elektrovana için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA