Toplam 438 Ürün

DEVİRDAİM (SU POMPASI) NEDİR? DEVİRDAİM NE İŞE YARAR? ARAÇ İÇİN DEVİRDAİM (SU POMPASI) NEDİR?  


Devirdaim, adından da anlaşılacağı gibi devirdaim pompası motor soğutma sistemi içindeki suyun sürekli olarak dolaşım yapmasını ve buna bağlı olarak motorun sıcaklığını düşürme görevini üstlenir.

Araçlarda bulunan motor çalıştığı sürece ısı üretir ve motorun sıcaklığı artar. Bu sıcaklığın düzenlenebilmesi için motorda soğutma sistemi bulunur. Soğutma sistemi   su pompası, radyatör, termostat ve dahası parçalardan oluşur. Devirdaim bu parçalar içinde motor devrini baz alarak suyun hareketini sağlar. Devirdaim kasnağı motorun dönme kuvvetinden tahriklenerek döner ve suyun akışını yapısında bulundurduğu kanatlar aracılığıyla sağlar. Bu sayede motor içinde ısınan su radyatöre, radyatörde soğuyan su ise motorun içine gönderilir. Bu sayede motorun aşırı ısınması engellenmiş ve ideal sıcaklıklarda kalması sağlanır.

devirdaim pompaları motor teknolojilerine göre iki çeşit olarak üretilmiştir

1- muhafazasız açık tip devirdaim pompaları: genellikle triger setinin çalışma sistemine dahil olan pompalardır ve hareketini triger kayışından alır.  

2- muhafazalı kapalı sistem devirdaim pompaları: triger sistemine dahil olmayan bu pompa çeşitleri hareket enerjilerini v kayışından alırlar.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Devirdaim Ekipman için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Devirdaim Su Pompası Nedir?


Devirdaim su pompası; Araçlarda bulunan motor çalıştığı sürece ısı üretir ve motorun sıcaklığı artar. Bu sıcaklığın düzenlenebilmesi için motorda soğutma sistemi bulunur. Soğutma sistemi   su pompası, radyatör, termostat ve dahası parçalardan oluşur. Devirdaim bu parçalar içinde motor devrini baz alarak suyun hareketini sağlar. Fıat Devirdaim, Renault Devirdaim, Opel Devirdaim, DEVİRDAİM MASTER II 2.5D parçaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Devirdaim Üçgen Kafa Nedir?


Devirdaim üçgen kafası halk arasında devirdaim su pompası olarak da bilinen ;

devirdaim pompaları motor teknolojilerine göre iki çeşit olarak üretilmiştir

  1. Muhafazasız açık tip devirdaim pompaları:genellikle triger setinin çalışma sistemine dahil olan pompalardır ve hareketini triger kayışından alır.  

  2. Muhafazalı kapalı sistem devirdaim pompaları: triger sistemine dahil olmayan bu pompa çeşitleri hareket enerjilerini v kayışından alırlar.


Devirdaim pompaları hakkında daha fazla bilgi almak için buraya bakabilirsiniz.

Üçgen Kafa Su Pompası Nedir? Üçgen Kafa Su Pompası Ne İşe Yarar?


Üçgen Kafa alışveriş ihtiacınızda araca uyumlu olup olmadığını kontrol edebilmek amacı ile araç ŞASE numaranızı bölümlerinde uzman olan ekip arkadaşlarımız ile paylaşabilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
HEMEN ARA