Toplam 15 Ürün

TIKIRTI BURCU (DİREKSİYON BURCU) NEDİR? TIKIRTI BURCU NEDİR? DİREKSİYON BURCU NEDİR? DİREKSİYON BURCU NE İŞE YARAR? TIKIRTI BURCU ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR?


Tıkırtı burcu olarak da bilinen direksiyon burcu araçların direksiyon sistemine dahil olan tutunma ve sürtünmeyi düzenleyen, plastik, karbon veya sarı malzemeden üretilen ve halka şeklinde sahip bir parçadır.

Araç boştayken bile direksiyon sağa sola çevrildiğinde veya araç seyir halindeyken direksiyon kutusundan tıkırtı şeklinde ses duyuluyorsa bu genellikle tıkırtı burcu arızasına yorumlanır. Tıkırtı burcu (direksiyon burcu) değişimi için direksiyon kutusunun sökülmesi gerekir. Tıkırtı burcunun fiyatı oldukça ucuzdur fakat burada işçilik ücreti yüksek olmaktadır. Tıkırtı burcunun yenilenmesi için direksiyon kutusunun komple sökülmesi gerekmektedir.  

Tıkırtı burcu takıldıktan sonra araçtaki ses kesilir ancak direksiyonda hala boşluk var ve ciddi seviyede rahatsız ediyorsa direksiyon kutusunun değişimi ya da tamiri gerekmektedir. Orijinal direksiyon kutuları tamir edilebilir iken yan sanayi direksiyon kutularının tamiri beklentiyi karşılamamaktadır. Bu nedenden dolayı bütçeniz sıfır almaya el vermiyor ise ve eğer üzerinde orijinal kutuya sahipseniz tamir ettirebilir ardından güvenle aracınızı sürmeye devam edebilirsiniz.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Direksiyon Depo için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA