Toplam 154 Ürün

DİREKSİYON KÖRÜĞÜ NEDİR? DİREKSİYON KÖRÜĞÜ ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? DİREKSİYON KÖRÜĞÜ NE İŞE YARAR? DİREKSİYON KÖRÜĞÜ HANGİ MADDEDEN ÜRETİLMİŞTİR?


Direksiyon körüğü, aracın sürüşünü etkileyen ve sürücünün seyir halindeyken aldığı sürüş kararlarını lastiklere ileten direksiyon parçasıdır. Direksiyonun bütün hareketlerini saniyesinde tekerleklere yönlendiren ve hareket imkânı sağlayan direksiyon mili de direksiyon körüğü gibi uzun bir parçadır. Metal malzemelerden üretilen bu parça şanzıman bölgesine yerleştirilmiştir. Dolayısıyla başka parçalarla temas halinde olma ihtimali yüksektir ve ihtimal bu da çok tehlikeli olabilir. Bu tarz aksilikleri engellemek adına mili korumak için direksiyon körüğü adı verilen bu parça kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu şekilde direksiyon miline toz vb. Diğer istenmeyen parçaların girmesi de engellenir çünkü mil çok hassas bir durumda çalışmaktadır. Üzerinde oluşabilecek herhangi bir tortu, kir ve toz birikimi milin hareket esnekliğini kaybetmesine neden olur. Bu da araç sağlığı açısından istenmeyen bir durumdur. Herhangi bir ihtimalde körük zarar görür yada yırtılırsa vakit kaybetmeden yeni bir körük ile değiştirilmelidir.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Direksiyon Kutusu için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA