Toplam 41 Ürün

DİREKSİYON KUTUSU NEDİR? DİREKSİYON KUTUSU ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? DİREKSİYON KUTUSU NE İŞE YARAR? DİREKSİYON KUTUSU HANGİ MADDEDEN ÜRETİLMİŞTİR?


Direksiyon kutusu, araçların tekerleğinin hakimiyetini sağlayan direksiyon sisteminin en önemli ve kıymetli parçalarından biridir. Aksi durumda aracın yönü değiştirilemez ve direksiyonun kitlenmesiyle birlikte yol hakimiyeti sağlanamaz. Direksiyon kutusu direksiyon simidinden aldığı emirleri tekerlere iletir. Bu sistemin düzgün işleyişi sayesinde aracın kontrolü sağlanır ve herhangi bir kaza yaşanması ihtimali ortadan kaldırılır. Güvenli bir sürüş için direksiyon kutusu sisteminin düzgün bir şekilde çalışması gerekmektedir.

Direksiyon sertleşmesi, hidrolik kaçakları veya hidroliğin köpürmesi, direksiyonu çevirirken gelen sesler, aracın gezinmesi, direksiyon boşluğu direksiyon kutusu arıza belirtileri arasında yer alır.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Direksiyon Mafsalı için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA