Toplam 27 Ürün

EKSANTRİK KAPAĞI (TRİGER KAPAĞI) (TRİGER KAYIŞ KAPAĞI) NEDİR? EKSANTRİK KAPAĞI ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR?EKSANTRİK KAPAĞI NE İŞE YARAR?


Eksantrik kapağı, motorun üzerinde bulunan soğutma suyu hortumundan damlayan soğutma sıvısı akışını engellemek adına kullanılan eksantrik kapağının bir diğer adı da triger kapağıdır. Triger kapağınızın olmadığınızı ve soğutma sıvısının soğutma hortumundan direkt olarak damladığını düşünün. Bu hortum motorun üzerinde olduğu için bu tür sızıntılar triger kayışını anında zarar verebilir. Veya contadan motora yağ sızdırır gergiye ve triger kayışına (hatta şişkinliğe) zarar verebilen bir conta sorunu düşünün. Triger kayışı sorunlarının birçoğu motorun yağ sızıntılarından kaynaklanabilir ve triger kayış kapağının görevi bu sorunları engellemektir. Triger kayış kapağı motorun ve dolayısıyla aracın ömrünü uzatabilmek adına araç için önemli bir parçadır.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Eksantrik Yatağı için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA