Toplam 358 Ürün

EL FREN TELİ NEDİR? EL FREN TELİ KOPMUŞ İSE NE OLUR?


El freni teli, el freninin   kontrolünü sağlayan ve mekanik bağlantılar arasında köprü görevi gören bir parçadır. Kontrol mekanizmasını denetlediği gibi araç içerisinde çok önemli bir parçadır. Sürücüler   zaman zaman el freni teli değiştirme durumları ile karşı karşıya kalabilirler. Çoğunlukla araç içerisinde ve el freni kullanımında zorlaşma veya kolaylaşma durumlarının yanı sıra başka sorunlar da yaşanabilir. Bu gibi durumda değişim kaçınılmaz olmaktadır.  

El freni içinde yer alan ve çalışmasını sağlayan el freni teli, araç içerisinden veya aracın alt bölgesinden geçen farklı kesişimlerden oluşur. Bu kablo bağlantısıyla el freni mekanik tesisatı arasında bir bağ oluşması gerekmektedir işte bu noktada ‘’el freni teli’ sisteme girmektedir. El freni telinde herhangi bir arıza söz konusu meydana geldiğinde en kısa sürede değiştirmeniz gerekmektedir çünkü aracınızı bozuk bir el freni ile kullanmak doğru hem sizlerin hem de diğer sürücüler açısından doğru değildir. Bu nedenle olası bir sorunla karşılaşmanız durumunda araç stop edilmeli ve en kısa süre içinde el fren teli değiştirme işlemi yapılmalıdır.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda El Fren Kolu için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA