Toplam 1 Ürün

FAR BEYNİ NEDİR? FAR BEYNİ NE İŞE YARAR? FAR BEYNİ ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? KAÇ ÇEŞİT FAR BEYNİ VARDIR?


Far beyni gaz deşarjlı ampul ile desteklenen voltajı ve akımı ayarlamak için üretilmiş elektronik bir beyindir. Xenon ampullerini çalıştırmak için 300 Hz. alternatif voltaja ihtiyaç vardır. Xenon farlar   gece yolculuklarında klasik halojen farlara oranla çok daha fazla ışık sağlar. Ve neredeyse tüm araç sınıflarında kullanıyorlar. Xenon farlar gaz deşarj lambası, yansıtmalı mercek sistemden ve xenon balastıdan oluşur. Bi-xenon farlar uzun ve kısa farlar için iki kademeli yansıtmalı mercek kullanır.  

Xenon far beyni ne işe yarar diye sorarsak ; xenon far beyni , farların ihtiyaç duyduğu elektrik akımını sağlamaktadır. Aynı zamanda xenon far yükseklik ayarlarının da yapılmasına imkan veren Skoda xenon far beyni, bu kusursuz işleyen sistem sayesinde araç muayenesinden kolaylıkla   geçebilmektedir.

Skoda xenon far beyni arızası :  

İçerisinde skoda xenon far beyni arızası zamanaşımı ile oluşabilmektedir. Arıza oluşmasının sebebi çoğunlukla çok fazla kullanıma bağlı hasar oluşmasıdır. Skoda xenon far beyninde herhangi bir   hasar oluştuğunda ise farlarınız düzgün bir şekilde çalışmayacaktır. Hasara bağlı olarak büyük olasılıkla xenon farlarınız yanmayacak veya xenon far aydınlatma ayarların da bozulmalar oluşacaktır ve bu durum sürücüler açısında trafikte güvenli bir sürüşe engel olacaktır.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Far Camı için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA