Fiyat Aralığı
  Toplam 1 Ürün

  FİLTRE KİTLERİ (PARTİKÜL SIVISI) NEDİR? PARTİKÜL SIVISI NEDİR? FİLTRE KİTLERİ NEDİR? FİLTRE KİTİ İÇERİĞİ NEDİR? FİLTRE KİTLERİ ARIZASI NASIL ANLAŞILIR? FİLTRE KİTLERİ NE SIKLIKLA DEĞİŞTİRİLMELİDİR? FİLTRE KİTLERİ NE İŞE YARAR? FİLTRE KİTLERİ KAÇ ÇEŞİTTİR?


  Filtre kiti içeriği; hava filtresi, yağ filtresi, partikül sıvısı ve polen filtresi içerir. Benzinli araçlar   için 10.000 km de bir, dizel araçlar için 15.000 km de bir değişmesi önerilen filtrelerin tümünü barındıran bu kit takım halinde satılmaktadır.

  Partikül sıvısı nedir ne işe yarar?

  Partikül sıvısı rejenerasyon işleminin daha az sıcaklıklarda gerçekleşmesini sağlamaktadır.   Partikül sıvısı seryum ve demir bazlı , adblue ’den farklı bir sıvıdır. Rejenerasyon işleminin gerçekleşmesi adına egzoz gazının belirli bir sıcaklığa ulaşması ve bu sıcaklığın da bir süre sabit kalabilmesi gerekmektedir. Bunun için de aracın min. 70 km/s hızda ve min. 15 ile 20 dakika arasında kullanılması gerekmektedir. Bu işlem sırasında araç hızı 70 km/s altına düşmemeli ve dur/kalk yapmamalıdır. Teori olarak bakılırsa rejenerasyon işlemi ile DPF kendini sürekli temizlemektedir fakat pratikte bu böyle çalışan bir sistem değildir. Belirli zamanlarda yapılan otomatik rejenerasyon işlemi DPF'nin zamanla dolmasına engel olamaz.

  Partikül sıvısı rejenerasyon işleminin daha az sıcaklık birimlerinde gerçekleşmesini sağlar ve bu sırada DPF'nin dolma süresini uzatır.

   

  Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Filtre Takımı için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
  HEMEN ARA