Toplam 43 Ürün

FLANŞ NEDİR? FLANŞ NORMLARI NELERDİR? FLANŞ STANDARTLARI NELERDİR? FLANŞ ÖLÇÜLERİ NEDİR?


Flanş nedir diye kısaca tanımlamak gerekirse ; iki makine veya tesisat elemanlarının aradan sıvı sızdırmayacak şekilde birleştirilmesine olanak sağlayan konstrüksiyon parçasına flanş denir. Her araç için farklı değil standart olarak üretilen bir parça olan flanş kullanım yerine göre farklı olarak bakır , demir ya da pirinç gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Flanşlar genel olarak basınç ve boyutlarına göre sınıflandırılmaktadır.

Genellikle dairesel bir yapıya sahip olan flanşlar; iki dairenin cıvatalarla birbirine kenetlenmesi ile oluşturulur. Civata deliklerinin sayısı ise sabit değildir ama sadece basınç sınıfına göre cıvata deliklerin sayısında değişiklik olmaktadır.

Flanşlar biraz önce de söylediğimiz gibi çoğunlukla dairesel yapıdadır ancak çok denk rastlanma imkanı olmasa da dörtgen ya da eliptik üretildiği şekilleri de mevcuttur ve dünya genelinde çok farklı standartlarda flanş tipi mevcuttur.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Hararet Müşürü için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA