Toplam 85 Ürün

HARARET MÜŞÜRÜ NEDİR? HARARET MÜŞÜRÜ ARIZASI NASIL ANLAŞILIR? HARARET MÜŞÜRÜ ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? HARARET MÜŞÜRÜ FİYATI NEDİR?


Hararet müşürü, araç ekranında bulunan hararet göstergesinde motorun sıcaklığını gösteren parçadır. Konum olarak aracın motor bloğunda yer alan bu hararet müşürünün üst kısmında bir kablo bulunmaktadır ve bu kablonun aracın göstergesine gönderdiği sinyal ile motor suyunun sıcaklığını hararet göstergesine yansıtarak görmemizi sağlar

Genellikle hararet müşürü radyatörden olabileceği en uzak noktaya yerleştirilmiştir. Su sıcaklık sensörü; termostatın yanındaki, silindir kapağında su çıkış hattı üzerinde bulunur.    

Hararet müşürünün yerini bulmak için motor silindir kapağının yanlarına bakın, metal boru biçiminde bir çıkış borusu olacaktır. Motorda dolaşıp motorun sıcaklığını emerek ısınan su, bu su çıkışından çıkacaktır.  

Hararet müşürü boru çıkış ucu, plastik-kauçuk bir hortuma kelepçelenerek monte edilmiştir. Motor soğutma suyu sıcaklık sensörü de silindir kapağındaki bu metal su çıkış borusu üstünde veya hemen yakınındadır. Soğutma suyunun geçtiği kanala dönük şekilde silindir kapağına sonda biçiminde sıvı kaçışı olmaması adına sıkıca vidalanmıştır.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Kalorifer Motoru için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA