Toplam 9 Ürün

KARBÜRATÖR NEDİR? KARBÜRATÖR ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? KARBÜRATÖR NE İŞE YARAR? KAÇ ÇEŞİT KARBÜRATÖR VARDIR?


Eski nesil içten yanmalı motorlarda; hava ve yakıt karışımını mekanik bir şekilde ayarlayıp, silindir içerisine yönlendirmek için kullanılan bir sistem çeşididir. Tek yada çok nokta enjeksiyon sistemlerine benzer şekilde yapıya sahip olduğu için aracın hava, yol, vb. Şartlarına göre verimini tam ayarlayamayabilir ve dolayısıyla daha fazla yakıt sarfiyatı oluşabilir. Karbüratörde duruma göre karışıma müdahale etmeyi sağlayan devreler bulunur.

Hava borusuna boğaz, hava borusunun üzerinde daralan kısma venturi denmektedir. Boğaza da ince kanallar ile bağlı olan bir yakıt haznesi vardır. Gaz kelebeği ne kadar açıksa, o kadar hava gelir ve buna bağlı devir yükselir. Gaz kelebeğinden iletilen hava, boğazdan geçerken daralan kısma yani venturiye gider. Venturi den geçerken basıncı düşerek vakum oluşur. Yakıt, kanallar yardımı ile hava ile karışır ve ardından emme manifolduna gönderilir. Emme supaplarının açılmasıyla birlikte yanma odasına alınır. Motorda bulunan yakıt miktarını şamandıra ayarlar ardından yakıt azalmaya başladığında alçalarak hazneye yakıt çekilmesini sağlayarak yakıt miktarını sabit tutar.

Karbüratör çeşitleri:

  • Yatay akışlı karbüratörler

  • Dikey akışlı karbüratörler

  • Tek boğazlı ve çift boğazlı karbüratörler


Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Katalizatör için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Renault Broadway Orjinal Karbüratör Fiyatları


Renault Broadway ORJİNAL Karbüratör için en uygun fiyatlar, en doğru ürüne ulaşmak için bizimle iletişime geçin. Karbüratörler , eski nesil içten yanmalı motorlarda; hava ve yakıt karışımını mekanik bir şekilde ayarlayıp, silindir içerisine yönlendirmek için kullanılan bir sistem çeşididir. Tek yada çok nokta enjeksiyon sistemlerine benzer şekilde yapıya sahip olduğu için aracın hava, yol, vb. Şartlarına göre verimini tam ayarlayamayabilir ve dolayısıyla daha fazla yakıt sarfiyatı oluşabilir.

Renault R9 Broadway Karbüratör


Renault R9 Broadway Karbüratör

Karbüratörler üç çeşitte sıralanmakta olup;

  1. Yatay akışlı karbüratörler

  2. Dikey akışlı karbüratörler

  3. Tek boğazlı ve çift boğazlı karbüratörler


şeklinde gruplandırılır.

Renault Karbüratör Komple R9


Renault Karbüratör Komple R9 için bizimle iletişime geçin. Karbüratörler; motorda bulunan yakıt miktarını şamandıra ayarlar ardından yakıt azalmaya başladığında alçalarak hazneye yakıt çekilmesini sağlayarak yakıt miktarını sabit tutar. Bütün karbüratör çeşitlerimiz için sitemizi inceleyin.

Renault Karbüratör Ateşleme Ve Yakıt Parçaları


Renault Karbüratör ATEŞLEME VE YAKIT PARÇALARI için bizimle iletişime geçin.
HEMEN ARA