Fiyat Aralığı
  Kullanıcı Değerlendirmeleri
  Toplam 7 Ürün

  ADBLUE NEDİR ? NEDEN ADBLUE KULLANILIR ? ADBLUE FAYDALARI NELERDİR?  


  Dünyamızın geldiği durum göz önüne alındığında günümüzde yapılması amaçlanan en büyük eylem olarak daha temiz bir hava nasıl elde edilir diye çeşitli olarak emek veriyoruz. Daha temiz bir çevre ve sıfır atık kavramlarıyla yeniden tasarlanırken otomotiv sektörü zararlı gaz salınımını azaltan, daha çevre dostu çözümler üretmeye devam etmektedir. Bilhassa dizel motorlu araçların zararlı atık gaz salınımı düşürmeyi amaçlayan bu çözümler, egzoz gazının içinde bulunan azot oksitin %67 oranında azaltılmasını hedefliyor ve bu noktada araç sahiplerine adblue çözeltisini sunuyor. Araçların ideal egzoz salım değerlerini hesaplayarak sunan Euro 6 emisyon standartları, bir yakıt veya yakıt katkısı olmayan adblue çözeltisini Avrupa birliği üyesi ülkeler zorunlu kılmaktadır

  Üre ve saf su çözeltisinden oluşan bu sıvı ; adblue tankı adı verilen tanka dolduruluyor ve bir adblue tankı size 10.000km ve 15.000km arası sürüşlere kadar gidebiliyor.

   

  Adblue kullanmanın faydaları :

  • Hava kirliliğini engeller.

  • Yakıt tüketimini azaltır.

  • Motorun performans ve gücünü artırır.


  Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Antifrizler için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
  HEMEN ARA