Toplam 16 Ürün

KİLOMETRE TELİ NEDİR? KİLOMETRE TELİ NE İŞE YARAR? KİLOMETRE TELİ HANGİ MADDEDEN ÜRETİLMİŞTİR? KİLOMETRE TELİ ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR?


Kilometre teli, aracınızın sürüş sırasındaki hızını ölçerek nasıl yol gideceğiniz doğrultusunda sizi yönlendirmekle görevlidir. Kilometre teli kilometre sayacının ve kadranın doğru çalışmasını sağlamaktadır. Gösterge ekranının arkasından ön teker miline kadar uzanan kablo ile verilerin iletilmesi sağlanıyor.  

Şanzımanın içinden geçen tel, birden fazla verinin toplanmasına yardımcı oluyor. Kilometre telinin toplamış olduğu veriler, mevcut hızınızı doğru bir şekilde ayarlayarak hız sınırlarına uygun araç kullanılmasına olanak sağlıyor ve bu sürüş güvenliği açısından sürücülere pozitif olanaklar sağlıyor. Ortalama hız değerinizi gördüğünüz zaman buna bağlı olarak tahmini varış sürenizi hesaplıyorsunuz ve tahmini varış süresi, ortalama hızın hesaplanması gibi veriler size sunulduğu zaman yakıtınızı daha faydalı kullanmış oluyorsunuz. Varış noktasına ulaşıncaya kadar aralıksız olarak veri üreten kilometre teli, bilgi akışını anlık olarak iletmektedir. Buna bağlı olarak, araç üzerinde tam hakimiyet sahibi oluyorsunuz. Aracınızın alt kısmında içeride gizlenmiş olarak ilerleyen kablo, bazı kısımlarda aracın dış tarafından yol alıyor. Dışarıda kalan bölümlerin hava şartlarından etkilenmemesi adına tel, plastik bir borunun içine gizlenmiştir. Bu sayede, kilometre teli zorlu koşullarda bile görevini aksatmadan yerine getirebiliyor. Uzun ömürlü performans verebilmesi için geliştirilen plastik boru, telin metal alaşımlı malzemesini yumuşak bir doku ile kavrıyor.  

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Pedal ve Ekipman için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA