Toplam 3 Ürün

KONDANSATÖR (KAPASİTÖR) NEDİR? KONDANSATÖR NE İŞE YARAR? FİYATLARI NEDİR? KONDANSATÖR ARIZA BELİRTİLERİ NEDİR? KAPASİTÖR NE İŞ YARAR? KAPASİTÖR ARIZA BELİRTİLERİ NEDİR?


Kondansatör, kapasitör olarak da adlandırılır, elektrik akımını depolamak için kullanılır. En temel amacı kısa süreli olarak elektrik yükünü depo etmek olan kondansatörün birimi; farad ve sembolü ise "c" ile ifade edilir. Bu elektronik devre parçası yapısal olarak incelendiği zaman ; iki iletken levha arasına konulan yalıtkan bir madde olduğu görülür.

Elektrik yükünü depolamanın yanında ayrıca veri kaybını önleme, reaktif güç kontrolü ve ac ile dc arasında dönüşüm yapımında da kullanılır. Kondansatör çeşitlerine bakıldığında; "sabit" ve "ayarlı" olarak adlandırılan iki farklı tür ile karşılaşırsınız. Tüm entegre elektronik devrelerin elzemlerinden biri olan bu devre elemanının sınıflandırılma sırasında kullanılan en verimli yöntemlerden birisi de yalıtkan maddesine göre bölümlendirmedir.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Kızdırma Bujisi için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

 
HEMEN ARA