Toplam 907 Ürün

ŞANZIMAN TAKOZU (ŞANZIMAN KULAĞI) NEDİR? ŞANZIMAN TAKOZU ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? ŞANZIMAN KULAĞI NEDEN BOZULUR? ŞANZIMAN KULAĞI NEDİR?


Motor ve şanzıman takozu; motorun sağ ve solunda iki ayrı parça olarak yer alır. Motor takozunun çalışma sistemindeki ilk ve öncelikli görevi motor tarafından oluşturulan titreşimleri şaseye temas ettirmemektir. İçindeki maddeler sayesinde titreşimler sürücüye etki etmez ve daha keyifli bir sürüş konforu sağlar. Aynı zamanda motor kulağı motor hızının artmasıyla birlikte doğru orantılı olarak aracın sağa / sola savrulmasını ve aracın yatması gibi durumlarını engellemiş olur. Kısacası motor takozu motorun alt kısmında bulunan, motor ekipmanlarının sebep olduğu vibrasyon üzerinde sarsıntıyı yutucu bir görevi olan ve savrulmalara karşı koruyucu denge sağlayan bir sistemdir.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Ana Yatak için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
Motor Takozu Nedir?


Motor Takozu Nedir? Motor takozları araç için hayati önem taşıyan parçaların başında gelir. Motor takozu, motorun sol ve sağında olmak üzere iki ayrı parça olarak konumlanmıştır. Motor takozunun çalışma prensibinde ki ilk ve en önemli; görevi direkt olarak motor kısmından (tarafından) oluşturulan titreşimleri şaseye göndermemektir.


 

Motor Koruma Takozu Nedir?


Motor Koruma Takozu, motorun çalışırken yararttığı titreşimleri ŞASE ye aktarmamak için kullanılan araç içindeki en önemli görevlerden birisine sahip olan parçadır. Motor takozu motorun alt yakasında bulunan, motor ve motor ekipmanlarının sebep olduğu titreşimler ve harelketler üzerinde sarsıntıyı ebsorbe etmeye yarayan bir görevi olan ve savrulmalara/olası hasarlara karşı koruyucu denge sağlayan bir sistemdir.


 

Motor Takozu Fiyat?


Motor Takozu Fiyatları için alanında uzamn kadromuzdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. En uygun, kaliteli, parçalara hızlı kargo imkanı ile sahip olmak için isterseniz Whatsapp destek hattımıza ŞASE numaranıızı atabilir, akabinde aldığınız ürün ile ilgili görüşlerinizi yorumve puan olarak bize bildirmenizi rica ederiz.

 

Şanzıman Takozu Nedir?


Şanzıman Takozu denen bu araç parçası aynı zamanda motor kulağı motor hızının arttığı zaman onunla doğru orantılı olarak, birlikte olarak aracın sağa yada sola savrulmasını ve aracın devrilmesi gibi durumlarını engellemekle görevlidir. Özet olarak bakacak olursak motor takozu, motorun alt yüzeyinde bulunan, motor parçalarının neden olduğu vibrasyon/titreşimler üzerinde sarsıntıyı emen bir görevi olan ve savrulmalara karşı korumacı olarak denge sağlayan bir sistemdir.
HEMEN ARA