Toplam 4 Ürün

FAN PERVANESİ NEDİR?


Günümüz yeni nesil araçlarda yer alan fan pervanesi , fan motoru ve davlumbazdan oluşan bu set, araç motorunun soğutma işlemini gerçekleştirerek daha verimli ve sağlıklı çalışmasını sağlar.  

Motorların çalışma prensibi göz önüne alındığında yakıt motorda yandıkça oluşan enerjinin itiş gücüne dönüşmesi anında ısı enerjisi meydana gelir.  

Bu ısı enerjisini atmak adına aracınızın ön kısmında bulunan radyatörlerin arka bölümünde konumlanan termostat yardımı ile sinyal alan ve ihtiyaç duyulduğu zaman çalışan fanlar kullanılır.

Normalde sürülen araç, yeteri kadar (ızgaradan girecek hava miktarına göre ) hızlı gidiyorsa aracın ön ızgarasından giren hava akımı fanlara ihtiyaç duyulmasına gerek kalmadan artan ısıyı dengeler ve soğutma işlemini başarı ile gerçekleştirir; fakat, araç yeteri kadar hıza ulaşmadığı zaman fanlar devreye girerek mevcut ısıyı özümser.

Pervane ekipmanları  ve parçaları için tıklayın. En kaliteli ve uygun parçalara hızlı kargo süreci ile sahip olmak için tek adres https://aracimauygun.com/

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda  Radyatör  için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA