Toplam 115 Ürün

POLEN FİLTRESİ NEDİR? POLEN FİLTRESİ EKİPMANLARI NELERDİR? POLEN FİLTRESİ ARIZASI NASIL ANLAŞILIR? POLEN FİLTRESİ NE SIKLIKLA DEĞİŞTİRİLMELİDİR? POLEN FİLTRESİ NE İŞE YARAR? POLEN FİLTRESİ KAÇ ÇEŞİTTİR?


Polen filtreleri karbonlu ve karbonsuz olmak üzere iki kategoride bulunmaktadır.

Karbonlu filtreler havada ki tozları tutmakla beraber dışarıda ki kötü kokuların araç içine girmesini engelleme gibi bir özelliği de mevcuttur. Günümüzde kullanılan çoğu araç içerisinde temel donanım parçası olarak polen filtresi bulundurmaktadır fakat dilerseniz aracınıza daha sonra karbonlu polen filtresi taktırarak dışardan gelen egzoz vb. Diğer kötü kokuların araca girişini önleyebilirsiniz.

Önemli olarak bilmemiz gereken bir diğer detay ise; polen filtresi düzenli olarak bakım yapılması gereken bir parçadır. Polen filtrelerinin dolu olması araç için genel bir sorun oluşturmadığı için araç sahipleri genellikle filtredeki kirliliği umursamıyor veya fark etmiyor ama polen filtreleri kir ile dolduğu ve ya geçtiği zaman araç sahibi ve araç içindeki bireyler adına tehlikeli hale gelerek solunum hastalıklarına neden olabilir. Bu kalitesiz ve kötü hava özellikle bebekleri ve çocukları etkiliyor.   Polen filtresi bakım zamanı Polen filtrelerinin kaliteli bir şekilde çalışabilmesi adına bu filtrelerin değişiminin her 25 bin kilometrede bir ya da her yıl yapılması gerekmektedir. Fakat ısıtıcı ve klimanın devamlı olarak kullanıldığı araçlarda polen filtresinin ömrü daha az olabilmektedir. Polen filtresi değişiminin avantajları Polen filtresinin doluluk oranının yüksek olduğu araçlarda klimalar ısıtma ya da soğutma eylemlerini gerçekleştirirken kullandığı güç artığı için motor gerilimi yükseliyor ve bu nedenle yakıt tüketiminde gözle görülür bir artış meydana gelmektedir. Klima temiz veya yeni bir polen filtresi kullanıldığı zaman daha sessiz ve verimli bir şekilde çalışır.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Yakıt Filtresi ve Ekipmanları için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA