Toplam 98 Ürün

FAR REFLEKTÖRÜ NEDİR? FAR CAM REFLEKTÖRÜ NEDİR? FAR REFLEKTÖR BOYASI NEDİR?  FAR REFLEKTÖRÜ ARACIN NERESİNDE BULUNUR? FAR REFLEKTÖRÜ ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? FAR REFLEKTÖRÜ KAPLAMA?


Far reflektörler, far haznesinin içerisinde far haznesinin verildiği şekle bağlı olarak ışığı aksettiren tabiri caizse “aynalı” yüzeylerdir. Ampul, reflektörün ön kısmına konumlandırılmıştır, etrafa ve geriye doğru ışık verir. Far tası, gerek iç şekli, gerekse ayarlanmış olan açısı yardımı ile ışığı yola yansıtır. Yine de far tasının iç yapısı ve açıları kusursuz olarak dizayn edilse de, ışığın bir kısmı istenilen menzildeki yol haricine, yani karşıya veya far seviyesinden yukarıya yansıyarak aydınlatma fonksiyonu sağlayamaz. Bu durum karşıdan gelen sürücülerin gözlerini rahatsız eder. Farlar tasarlanırken bu problem en az seviyeye indirgenmeye çalışılır. Reflektör farlar, en maliyet açısından en uygun olan ve bu farlar için yalnızca halojen ampuller kullanılmaktadır.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Sensör için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA