Toplam 35 Ürün

ROLANTİ AYAR VALFİ NEDİR?  


Rölanti valfi genel olarak halk arasında rölanti motoru şeklinde bilinmektedir. Adı sıklıkla duyulan bu parçanın işlevine bakıldığında ise motor ile olan bağlantısı sebebi ile oldukça önemli bir parça haline gelmiştir. Rolanti motoru, motorun devir torkunu denetlemek için kullanılmaktadır. Rolanti ayar valfi enjeksiyonlu taşıtlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Rölanti devrini düzenler, kontrol eder ve çalışma şartlarına ayak uydurması için motor devrini yükseltir ya da düşürür. Aracın tamamen tam verim ile çalışması için rölanti motoru aracın çalıştığı andan itibaren etkili bir şekilde faaliyete geçer.  

Motor ile irtibatlı olması sebebiyle dolaysız olarak motordan sinyal alır. Bu durumda kontrol mekanizması araç motor kontrol ünitesi olur. Herhangi bir sinyal alması halinde motor devrini istenilen doğrultuda tutması için motora yakın bir yere yani; gaz kelebeğinin gövdesine monte edilir. Rölanti motoru araç için oldukça önemli bir parça olmakla birlikte araca genellikle fayda sağlıyor olsa bile birçok farklı neden ile arızalanmasına da sebep olabilmektedir. Çoğunlukla toz ya da kir gibi yabancı maddelerin tıkanmasına sebep olur ve devir ayarlama gibi işlemlerde net bir sonuç vermeyebilir.  

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Sıcaklık Müşürü için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA