Toplam 14 Ürün

ŞANZIMAN YAĞI NEDİR?


Şanzıman yağlarının değiştirilmesi yada yenilenmesi aracın ömrünü uzatıp yaşam kalitesini arttırmaktadır. Çünkü araç içerisinde ki yağ kullanıma bağlı olarak zamanla azalır yada deformasyon olayı ortaya çıkmaktadır. Deformasyon derken; yağın ilk günkü verimliliğini yitirmesinden söz ediyoruz. Şanzıman hız değişim kutusu içinde bulunan dişlilerden oluşan mekanizmanın içinde yer alan şanzıman yağıdır.

Motorlu araçlarda korozyon ve aşınmaya karşı koruma mutlaka çok önemlidir. Aksi halde aracın ömrü 1 seneyi geçmeyecek durumda olur. Aşınma ve korozyon önleyici olarak en önemli faktör ise yağlardır. Şanzıman yağı laboratuvar ortamında yapılan ar-ge çalışmaları sayesinde geliştirilen metal parça aksamlarının sürtünme, aşınma ve korozyona karşı koruma altına alan bir yağ türüdür.

Olan mevcut dişliler birbirine sürtünerek tekerlek sistemine bir mesaj iletmektedir. Fakat zamanaşımı ile birbirine sürten dişlilerin kırılma ve aşınması söz konusu olduğu için bunu önlemek şanzıman yağı bakımından çok önemlidir. Aralıklı periyotlarla şanzıman yağı değişimi yapılması gerekmektedir.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Şanzıman Ekipman için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA