Toplam 676 Ürün

SİNYAL VE STOP NEDİR? SİNYAL VE STOP NE İŞE YARAR?


Sinyal ve stop, uyarı aydınlatma lambaları , aracın sürüş süreci boyunca her anında hareketini gösteren ve aracın   genel durumuyla ilgili uyarıların takip edilebilmesine yarayan en önemli aksamdır. Sürüş güvenliğini sağlayabilmek adına belirli periyotlarda profesyoneller tarafından ve sürücü tarafından devamlı olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

Güvenli bir sürüş adına oldukça önem taşıyan sistemlerden biri olan sinyal lambaları ve uyarı aydınlatma kontrolü periyodik aralıklarla kontrol edilmelidir. Far ayar kontrolü vb. Gibi otomobilin konforu ve sürüş güvenliği açısından bu sistemlerin hatasız olması oldukça önemlidir. Araçta bulunan uyarı aydınlatma ve sinyal lambası sürücüler için hayati önem taşımakla beraber; bu sisteme ait gösterge ışığında ampuller kullanılır. Fakat yeni nesil araçlarda led aydınlatmalı sinyaller ve fren lambaları tercih edilmektedir. Aracın dış cephesinde bulunan aydınlatma lambaları ise termoplastikten yapılan şeffaf ya da renkli şeffaf bir kapak ile kapanmıştır

Trafikte sürüş esnasında arkadan gelen araçlara duracağınızı belli eden ve araçların arka kısımlarında yer alan lambalara stop lamba veya bir diğer adıyla fren lambası denir.. Özellikle stop lambaları trafikteyken sürücülerin ve araçların güvenliği açısından hem can güvenliğini hem de mal güvenliğini korumak adına çok önemli oluyor.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Tavan Lambası için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Tofaş Sinyal Fiyat  


Tofaş Sinyal fiyatları ve içerikleri hakkında genel bilgi almak için bizimle iletişime geçin. Sinyaller, araçların dönüşlerini diğer yayalara ve sürücülere belirtmek için kullanılan ve direksiyon kolonuna takılan oldukça önemli bir araba bileşenidir. Aracınıza uyumlu, en uygun ve orjinal tofaş sinyal fiyatları için buraya göz atabilirsiniz.

Tofaş Sinyal Takımı


Tofaş Sinyal Takımı içeriği genel olarak 2 adet (sağ ve sol far) olmak üzere paketlenmiş olup, siz değerli müşterilerimizin istediği doğrultusunda Tofaş Çıtalı Sinyal Takımı, Tofaş Sinyal Mako, Far Sinyal Silecek Kolu Çevirmeli / Tofaş Kartal SLX olarak da yapılabilir. Özel istek ve araç uygunluğu için araç ŞASE numaranızı bizimle paylaşınız. Aracınıza uyumlu, en uygun ve orjinal tofaş sinyal takımı fiyatları için buraya göz atabilirsiniz.

 

Tofaş Sinyal Lambası


Tofaş Sinyal Lambası araç seyir halindeyken; seyir yönümüzü yayalara, diğer sürücülere bildirmekle görevli olan aracın en önemli parçalarından birisidir. Sinyal Lambaları sinyal kolu ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Peki sinyal kolu nasıl çalışır diye bakarsak; kontak anahtarı çevrildiği zaman iletim görevini üstlenen flaşör, sigorta kutusundan çıkan elektrik akımını iletir. Flaşör, sinyal lambalarına aktarılan devreyi açık veya kapalı konumda tutan bir anahtar görevi üstlenir.
HEMEN ARA