Toplam 19 Ürün
SUBAP KAPAK CONTASI NEDİR?/ KÜLBÜTÖR KAPAK CONTASI NEDİR / ÜST KAPAK CONTASI YAĞ KAÇAĞI NASIL ANLAŞILIR? KÜLBÜTÖR KAPAĞI YAĞ KAÇAĞI BELİRTİLERİ NELERDİR? SUBAP KAPAK CONTASI NEDİR?

Subap kapak contası, motor silindir kapakları araç için oldukça önemli mekanizmalardan biridir. Temel olarak subap kapağı ve silindir kapağının arasında bulunan mantar veya kauçuktan yapılan bu contanın amacı olası sızıntıları engellemektir. Motor ve ekipmanları yüksek devirlerle çalıştığı için subap kapağı olmazsa bu yağ aracın her yerine dağıtılır ve dağılan yağın motor ve aksamlarına zarar vermesine yol açar.  

Subap kapağı sıralı sistemli motorlarda yalnızca bir adet bulunurken boxer veya v tipi motorlarda iki adet bulunmaktadır  

Yüksek sıcaklık ve baskı altında bulunan bu contalarda zamanla aşınmalar meydana gelebilir eğer dikkat edilmezse motordan yağ sızdırma sorunları ile karşılaşabiliriz. Yağ sızıntısı sıcak egzozun üstüne gerçekleşir ise araçta yangın çıkabilir ve bu olaylar silsilesi bizlere maddi, manevi büyük yükümlülükler doğurabilir.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Supap Lastiği için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA