Toplam 31 Ürün

TORSİYON BURCU NEDİR? TORSİYON BURCU ARIZASI NASIL ANLAŞILIR? TORSİYON BURCU NEREDE BULUNUR? TORSİYON BURCU DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR?


Torsiyon burcu, araçların tekerlerini araç şasesine bağlayan alet araba torsiyon burcu olarak adlandırılır. Bu parçada olası bir arıza yaşandığında aracınızın tekerleklerinde bağlantı sorunu yaşanabilir. Böyle bir durum olası kazalara neden olabilir. Bu yüzden arabanızın torsiyon burcuyla ilgili sorun yaşadığınız an değişim işlemlerinin de ivedi bir şekilde yapılması gerekir. Bir aracın çukurlara girip-çıkması sırasında tekerleklerin de aynı anda aşağı yukarı hareket ettiği görülür. Bu eylemin sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi ve aynı zamanda darbelerden etkilenmemesi adına arabaların torsiyonu ile şasesi arasında kalan kısmın hareket edebilir halde olması gerekir. Aksi takdirde araba her çukura girdiğinde şasenin ve kuvvetle muhtemel olarak tekerleklerin de zarar görmesi kaçınılmaz olur.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Torsiyon Ekipman için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA