...

TRİGER DİŞLİSİ NEDİR? TRİGER DİŞLİSİ ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? TRİGER DİŞLİSİ GÖREVİ NEDİR? TRİGER DİŞLİSİ FİYAT NEDİR?


Triger dişlisi, yer yer zamanlama kayışı olarak da adlandırılan triger dişlileri iki dişli arasında ki çalışma açıklığını korumak için kullanılmaktadır. Triger dişlileri triger kayışları ile kolektif olarak birlikte kullanılmaktadır.  

Triger dişlisi olarak bilinen bu dişli ; özelliğiyle endüstri için gerekli eşleşmeleri sağlamak adına triger kayış kasnakları ile birlikte çalışmaktadır.

Triger dişlileri normal şartlar altında tork aktarmayacakları için diş derinliğinin diğer dişli çeşitlerine göre daha az olması gerekmektedir. Triger dişlisi üretilen torku devretmek için değil konum haberini devretmek için kullanılır.  

Özellikle endüstri için gerekli senkronizasyon triger kayışı ve kasnakları vasıtası ile yapılır. Triger ve kayış dişlileri tork aktarmayacakları için diş derinlikleri diğer çeşitli dişlilere göre daha azdır.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Triger Ekipman için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA