Toplam 188 Ürün

TRİGER GERGİ RULMANI (TRİGER GERGİ BİLYASI) NEDİR?   EGZANTRİK GERGİ RULMANI NEDİR?


Triger gergi rulmanı içten yanmalı (v tipi) motorlarda ; kayışların gergin kalmasını ve stabil dönmesini sağlayan halka şeklindeki parçalardır. Triger sisteminde ki kayışın dişli bir yapıya sahip olması nedeniyle tırtıklı olan triger gergisi kullanılırken, v kayışının düz olması sebebiyle düz v kayışı gergisi kullanılır.

Egzantrik gergi rulmanı, kayışları gerdirerek dönme işlemini gerçekleştiren kaynaklara verilen genel bir isimdir. Halk arasında triger gergi rulmanı / triger gergi bilyası / egzantrik gergi rulmanı olarak bilinse de aslında kasnak, rulman, burç, pul gibi bileşenlerden oluşan ve çoğunlukla otomotiv sektöründe kullanılan parçadır. Gergi rulmanları bulundukları kayışlara göre çeşitli yapılarla üretilmişlerdir. Örneğin; triger kayışlarında kayışın yüzeyi tırtıklı olduğu için gergi rulmanı da dişli olur. Ancak alternatör kayışının üstü düz olduğu için gergi rulmanı da düzdür.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Triger Kayışı için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA