Toplam 526 Ürün

TRİGER KAYIŞI (ZAMANLAMA KAYIŞI) NEDİR? ZAMANLAMA KAYIŞI NEDİR? TRİGER KAYIŞI NEDİR? TRİGER KAYIŞI FİYAT NEDİR? TRİGER KAYIŞI KOPARSA NE OLUR?


Zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı motorun doğru ve sistematik çalışmasının yanı sıra motorun senkronizasyonunu kontrol eden zamanlama kayışı ; motorun performansı ve güvenliği konusunda da büyük bir rol üstlenmektedir.  

Triger kayışı avara kasnaklarının üstünde çalışmakta olup adeta kalbe kan pompalayan en önemli damar gibi düşünülebilir. Aynı zamanda bu mekanizma bazen motorda enjeksiyon pompasını ve eş zamanlı olarak yağ pompasını da çalıştırır.  

Triger kayışı motorun kamı ve krank milini eş zamanlı halde döndüren aynı zamanda bütün silindirlerin olması gereken en makul zamanda ateşlenmesine yarayan bir motor parçasıdır.  

Normal şartlar altında 3 ila 4 yılda bir değişmesi gereken triger kayışı değişimi aracın yapacağı km ile de doğru orantılıdır.

Triger kayışının ömrü, aracın model ve markasına göre de değişir fakat triger kayış değişimi 60 bin ile 100 bin kilometre arasında da olabilmektedir.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Triger Kapağı için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA