Toplam 1 Ürün

V KAYIŞ GERGİSİ NEDİR?


V kayış gergileri ; aksesuar kayış tahrik sisteminin doğru ve düzen içerisinde çalışmasında hayli önemli rol oynar. İçten yanmalı motorlarda kayışların gergin kalmasını ve stabil olarak dönmesini sağlayan şekli olarak halkaya benzeyen parçalardır. Gergi ; görev rotası boyunca devamlı olarak kayış üzerinde doğru oranda gerilim olmasını sağlar.  

Bununla birlikte , su pompası ve alternatör   gibi diğer parçaları da aşırı baskıdan ve erken oluşabilecek arızalardan korumaya yardımcı olur. Triger sistemindeki kayışın dişli olması nedeniyle tırtıklı bir yapıya sahip olan triger gergisi bulunurken, v kayışının düz olması nedeniyle düz v kayışı gergisi kullanılır. Üstelik gergi, değişimi maliyet açısından yüklü olmamakla birlikte diğer parçalara nazaran ucuz bir parçadır. Bu sebeple kanallı kayışı her değiştirdiğinizde gergiyi de aynı anda değiştirmeyi unutmayın.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda V Kayış Rulmanı için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA