...

YAĞ KARTER TAPASI NEDİR? YAĞ KARTER TAPASI ARIZA BELİRTİLERİ NELERDİR? YAĞ KARTER TAPASI ÖZELLİKLERİ NEDİR?


Karter tapası , otomobilin en önemli parçalarından biri ile olan karter için aynı anda karter contası ve karter tapası da oldukça önemlidir. Bu adı geçen parçaların kendi içlerinde   farklı görevleri bulunmaktadır. Mesela karter tapası hazne içerisinde bulunan yağın tahliye edilebilmesi anında kullanılmaktadır. Karter tapası açılarak içerde bulunan yağ bu noktadan dışarı çıkarılır. Bu mekanizmanın bazıları mıknatıslı yapıya sahiptir. Böylelikle küçük metal parçaları çekerek   yağdan ayırma imkanı sağlar.

Karter contası ise yağ sızıntılarını engellemek amacı ile kullanılmaktadır. Bilhassa karter kısmında bulunan yağın kalan diğer parçalarının sağlıklı şekilde yönlendirilmesi için kaliteli conta kullanılmak zorundadır.. Böylelikle olası sıkıntıların önüne geçilir ve aynı zamanda daha fazla yağ kullanımı sorunu engellenerek yakıt tüketimi konusunda makul miktarda tasarruf edilmiş olunur.

 

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Yağ Keçesi için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA