Toplam 47 Ürün

YAĞLAMA BORUSU NEDİR? ARAÇ YAĞLAMA BORUSU NEDİR? ARAÇ YAĞLAMA BORUSU NE İŞE YARAR?


Şehir hayatında yaşarken gerek gündelik ihtiyaçlar, gerekse ulaşım amacıyla, gerekse iş amacı ile en çok kullanılan araçlar arasında en çok olarak   motorlu taşıtlar bulunmaktadır. Herhangi bir yere ulaşmak için, çeşitli sevkiyat ihtiyaçlarında veya ekonomik faaliyetlerde motorlu taşıtlar yaygın olarak kullanılıyor.

Sürücüler için gerek şehir içi, gerekse şehirler arası yolculuk anlarında, araçlar da bulunan konfor, sürüş keyfi ve en önemlisi de yol güvenliği önem kazanıyor. Rahat ve güvenli   bir yolculuk ancak bakımı iyi koşullarda yapılan ve tüm mekanizması sağlıklı olarak çalışan araçlar ile mümkün olmaktadır.

Araçlarda ve diğer motorlu taşıtlarda aslında en önemli görev motor ve motora yakın olan parçalara kalmaktadır. Aracın kendisinden beklenen performansı yüzde yüz olarak yerine getirebilmesi için ilk olarak; motorun en iyi şekilde çalışması, güçlü olması ve iç/dış çevreden gelebilecek herhangi bir zarara karşı kendisini korunması gerekiyor. Bu konuda sürücülerin üstüne düşen en büyük görev araçlarında motorun çalışmasını sağlayan aksama özenli davranmak, gereken bakımları zamanında yaptırmak, parça değişimi gerekiyorsa bu parça değişimini   zamanında gerçekleştirmek büyük önem kazanıyor. Araç motorunun uzun ömürlü olmasını ve yüksek performanslarda çalışmasının en önemli unsurların başında ise motor yağları ve yağlandırma görevi geliyor.

Motorun periyodik aralıklar ile düzenli olarak ve doğru bir şekilde yağlanması gerekiyor. Bu yağlanma sistemini sağlayan mekanizma ise çeşitli parçalardan oluşmaktadır. Bu parçalar içerisinde araba yağ borusu çok özel bir yere sahiptir. Araba yağ borusu temiz, açık ve işlevsel ise motor periyodik aralıklar ile yağlanıyor ve bütün fonksiyonunu tam verimlilikle yerine getirebiliyor.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Yağ Conta için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA