Toplam 202 Ürün

YAKIT FİLTRESİ NEDİR? YAKIT FİLTRESİ EKİPMANLARI NELERDİR? YAKIT FİLTRESİ ARIZASI NASIL ANLAŞILIR? YAKIT FİLTRESİ NE SIKLIKLA DEĞİŞTİRİLMELİDİR? YAKIT FİLTRESİ NE İŞE YARAR? YAKIT FİLTRESİ KAÇ ÇEŞİTTİR?


Yakıt filtresi nedir diye bakarsak; araç haznesi içine alınan akaryakıt, yakıt deposunda muhafaza edilir. Yakıt sistemi deposunda bulunan yakıt, ihtiyacı duyulan anlarda pompa yardımıyla bünyesine çekerek silindirin yanma odasına gönderir. Bu sistemde depodan gelen akaryakıtı temizleyen filtreye ‘’yakıt filtresi’’ denmektedir.

Yakıt filtresi ne işe yarar?

Genel olarak aracımızın zarar görmemesi için her akaryakıt alımlarında hepimiz güvenilir yerlerden almaya özen gösteririz. Fakat bu önlemin gerisinde araç yakıt sistemini koruyan yakıt filtresi adı verilen bir parça vardır. Yakıt filtresi araç için almış olduğunuz akaryakıtın içinde bulunan suyu ve tortuları süzerek motora temiz akaryakıt gönderilmesini sağlar. Alınan yakıt ne kadar iyi olursa olsun depo içerisinde zamanla tortular oluşur. Bu tortuların yakıt pompası ve enjektörlere aktarılmaması   için yakıt filtresi araç adına büyük önem taşıyan parçaların başında gelir.

Yakıt filtresi çeşitleri nelerdir?

Yakıt filtreleri, içlerinde barındırdıkları parçalara göre müşteriye farklı çeşitlerde sunulmaktadır. Yakıt filtresi çeşitleri çeşitleri şunlardır:

  • Metal parçalı filtreler

  • Keçe parçalı filtreler

  • Kâğıt parçalı filtreler

  • Bez parçalı filtreler.


Araç   için yeni bir yakıt filtresi alırken: aracın yakıt türü, süzme hassasiyeti, ihtiyaç duyulan yakıt filtresinin hangisi olduğunun iyice saptanmış olması, filtrenin süzme hassasiyeti vb. gibi konulara önem vermeliyiz.

Aracimauygun.com Türkiye'nin en hızlı ve en ucuz oto parçalarını sunar. Aynı zamanda Yağ Filtresi ve Ekipmanları   için linke tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
HEMEN ARA